Kızının Bıçaklandığını Görünce Kendisini Siper Etmiş!

19 Nisan’da Bolu’da yaşanan trajik olayda, Serkan Zengin, eşi Meltem Zengin ve kayınpederi Turgut Doğanyiğit’i bıçaklayarak öldürdü, kayınvalidesi Emine Doğanyiğit’i de yaraladı.

16 yıllık evli olan Meltem ve Serkan Zengin’in arasında son zamanlarda sorunlar yaşanıyordu.
Meltem Zengin, aile içi anlaşmazlıkları babası Turgut Doğanyiğit’e anlatınca, baba kızı alarak evine götürdü. Serkan Zengin, eşi ve ailesiyle konuşmak için gece geç saatlerde kayınpederinin evine gitti.
Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Serkan Zengin, Meltem Zengin’i ve Turgut Doğanyiğit’i bıçaklayarak öldürdü. Kayınvalidesi Emine Doğanyiğit’i de kolundan bıçakladıktan sonra olay yerinden kaçtı. Polis ekipleri tarafından yakalanan Zengin, emniyetteki sorgusu sonrası tutuklandı.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, Serkan Zengin hakkında eşi Meltem Zengin’e yönelik ‘Eşi kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, kayınpederi Turgut Doğanyiğit’e yönelik ‘Kasten öldürme’ suçundan müebbet ve kayınvalidesi Emine Doğanyiğit’e yönelik ise ‘Kadına karşı silahla yaralama’ suçundan 3 yıla kadar hapis istendi. İddianame Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

KENDİSİNİ KIZINA SİPER ETMİŞ!

Gözü önünde eşi ve kızı öldürülen Emine Doğanyiğit, ifadesinde kızının Serkan Zengin’den boşanmak istediğini söylediğini aktardı. Zengin’in “5 kişiyi temizleyeceğim” dedikten sonra kızı Meltem’i bıçakladığını ve eşi Turgut Doğanyiğit’in kızı korumak için bıçaklandığını anlattı. Kendisinin de saldırıya uğradığını ve torunlarını arayarak koruma altına aldığını belirtti.

Serkan Zengin ise sarhoşluğun etkisiyle olayı gerçekleştirdiğini söyledi.

Turan Doğanyiğit

SANIKTA DARP VE CEBİR İZİ YOK

İddianamede ayrıca eşinin kendisine tekme attığını ve saldırdığı iddiasına ilişkin Serkan Zengin’in kati hekim raporunda vücudunda darp ve cebir izine rastlanmadığı vurgulandı. 19 Nisan’dan bu yana cezaevinde tutuklu bulunan sanık Zengin, ileriki günlerde Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir