ÖZEL | Galatasaray’da Erden Timur’dan istifa kararı!

Süper Lig’de Fenerbahçe’nin önünde şampiyonluğa ulaşan Galatasaray’da gözler şimdiden gelecek sezona çevrildi. Transfer çalışmalarına başlayan sarı-kırmızılılardaki son gelişmeleri Milliyet Gazetesi muhabiri Nevzat Dindar duyurdu. 

Skorer Instagram canlı yayınında Serkan Özen’in sorularını yanıtlayan Nevzat Dindar, Erden Timur gelişmesini de duyurdu. 

Nevzat Dindar’ın açıklamaları şu şekilde:

Fenerbahçe yenilgisi moralleri bozmuştu ama Galatasaray, Konya’da hata yapmadı ve şampiyon oldu. Herkes Galatasaray’ı bu sene şampiyon olarak hatırlayacak. Başrolde Icardi vardı, neden bu kadar sevildiğini ortaya koydu. Hem goller hem de sevinçleriyle.

ERDEN TİMUR GELİŞMESİ

Yeni yönetim ilk toplantısını yarın RAMS Park’ta yapacak ve görev dağılımı gerçekleşecek Kritik nokta Erden Timur tabii ki. Erden Timur’un toplantıda istifasını vereceğini söyleyelim.

Başkan Dursun Özbek bunu nasıl değerlendirecek? Açıkçası devam edecek ya da etmeyecek şeklinde tahminde bulunmak zor. 2 senedir gelen bir başarı var ve futbolun başında da Erden Timur vardı. Belli ki bu sene transferler konusunda çok başarılı olamadı ama netice itibariyle herkes bu şampiyonluklarda Erden Timur’un hakkını verecek. Erden Timur konusu yarına manşet olur.

KEREM AKTÜRKOĞLU’NA GELEN TEKLİF

Kerem Aktürkoğlu’na MLS ve Suudi Arabistan da ilgi var ama Real Sociedad 12 milyon euro ve bonuslarla bir teklif sundu. Paket halinde 15 milyon euroluk bir paket.

Kerem Avrupa’ya sıcak bakıyor. Eğer giderse Galatasaray’da kazanacağının 2 katını kazanacak. Kulüplerin anlaşmasını bekliyor. Ama Galatasaray 20 milyon euro istiyor ve bunun gerçekleşeceğini düşünüyorum.

AYRILACAK İSİMLER

Vinicius’un kiralık kontratı vardı ve gitti, Aurier 3 aylıktı ve sözleşmesi bitti yeni bir kontrat yapılamayacak. Ndombele ile de yeni bir kontrat durumu yok.

Sérgio Oliveira gözden çıkarıldı, gelecek sezon olmayacak. 2 milyon 750 bin euro kazanıyor. Galatasaray bu maaşı vermemek için büyük ihtimal bonservisini vererek serbest bırakacak. Galatasaray’ın bir bonservis beklentisi yok.

Zaha’ya da teklifler var. Bir bonservis yüküyle gelmemişti ama yüksek maaşı var. Benzer şekilde Galatasaray oyuncunun alacaklarına karşılık serbest bırakacak. Galatasaray Tete’yi ise kiralayacak.

‘ERDEN TİMUR KONUSUNDA KRİTİK NOKTA DURSUN ÖZBEK’

Sadece Erden Timur’un insiyatifinde olan bir konu değil. Hem içeriden hem dışarıdan çok zorluklar yaşadı. Her ne kadar bırakıyorum dese de kritik nokta Başkan Dursun Özbek. Farklı fikirler olabilir. Dursun Özbek’in ustalık döneminde bir karar alırken çok dikkatli olacağını düşünüyorum.

OĞUZ AYDIN VE YUSUF SARI HAMLESİ

Galatasaray iç piyasadan Oğuz Aydın’ı gözüne kestirdi. Yusuf Sarı ise bitme noktasında. Oğuz Aydın’da Okan Buruk’un olumlu raporu var. Yusuf Sarı da hızıyla fark yaratacak.

TRANSFER HEDEFLERİ

Galatasaray’ın transfer gündeminde tartışılmayacak bir 8 numara ve Mertens’i yedekleyecek, kaliteli bir 10 numara arayışı var. Sağ bek ve sol bek konusunda da çalışmalar var.

‘KALECİ TRANSFERİ İÇİN İHTİYAÇ YOK’

Günay’dan yana bir problem yok. Kaleci transferi için acele ve ihtiyaç yok.

‘ICARDİ SEMBOL HALİNE GELDİ’

Icardi’nin 2 sene daha sözleşmesi var. Belki de Hagi ile kıyaslanabilecek bir dünya yıldızı. Yeni nesiller Galatasaraylı oluyor, bir golcü olmaktan öteye sembol haline geldi. Icardi ayrılmak istese astronomik teklifler almıştı ama burada mutlu.

‘YUSUF YAZICI GÜNDEMDE’

Yusuf Yazıcı Galatasaray’ın gündeminde. Yusuf da gelmek istiyor. Yabancı statüsü değişiyor, 12’ye düşecek. Yerli kalitesi mutlaka artırılmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir